Blog

Komu należy się odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby?

Sierpień 2, 2022

Członkowie rodziny osoby, która zmarła nagle w wypadku mają możliwość, zgodnie z polskim prawem ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie z polisy sprawcy. Mówi się w tym kontekście o osobach bliskich, czyli członkach najbliżej rodziny. Co istotne osoba, bliska, o której możemy tak powiedzieć, to taka z którą wiążą nas szczególne więzy emocjonalne i finansowe, nie zawsze są to np. rodzice.

Więcej

Kto i na jakich zasadach może podlegać ubezwłasnowolnieniu?

Czerwiec 2, 2022

Zdarzają się sytuacje, kiedy osoba, bliski członek naszej rodziny, nie może poradzić sobie z codziennymi zadaniami czy obowiązkami. Według polskiego prawa istnieje instytucja ubezwłasnowolnienia mająca pomóc ustanowić ochronę na taką osobą, która nie umie samodzielnie pokierować swoim losem. Kiedy należy wystąpić o ubezwłasnowolnienie i na jakich zasadach?

Więcej

Jak podzielić majątek po rozwodzie?

Kwiecień 1, 2022

Podział majątku po rozwodzie sprowadza się do określenia, co z majątku jest wspólnotą majątkową wypracowaną w trakcie trwania małżeństwa, a które z dóbr to majątek osobisty. Podział majątku ma przypisać prawo własności poszczególnych dóbr jednemu z małżonków.

Więcej

Kiedy alimenty mogą ulec podwyższeniu?

Luty 22, 2022

Wysokość alimentów zasądzana na rozprawie sądowej może zostać zmieniona. Jest ona uzależniona od sytuacji materialnej rodzica, na którym spoczywa obowiązek alimentacyjny oraz wynika z bieżących potrzeb dziecka lub innej osoby, dla której przekazywane są świadczenia. W przypadku kiedy jeden z wymienionych aspektów ulegnie zmianie, alimenty mogą zostać podwyższone lub obniżone.

Więcej

Czy spadek można odrzucić?

Listopad 29, 2021

Spadek jest ogółem praw i obowiązków zmarłego o charakterze cywilnoprawnym. Jeżeli spadkodawca sporządził testament, to sposób dziedziczenia został w nim ustalony. Jeśli takowego nie było, to całość spadku podlega dziedziczeniu ustawowemu wg reguł ustalonych w kodeksie cywilnym. Prawa i obowiązki zmarłego z chwilą jego śmierci przechodzą na jedną lub kilka osób, które uprawnione są do dziedziczenia.

Więcej

Z jakiej pomocy prawnej najczęściej korzystają firmy?

Wrzesień 23, 2021

Prowadzenie firmy wymaga z jednej strony ciężkiej pracy, a z drugiej – ogromnej wiedzy na temat przepisów, finansów, prawa pracy, cywilnego itd. Z powodu przesadnej biurokracji i mało precyzyjnych przepisów zarządzenie biznesem często sprowadza się do biegania po urzędach i pilnowania dokumentacji, przez co brakuje czasu na wszystko inne.

Więcej

Szybki kontakt

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Napisz do nas

Trwa wysyłanie zgłoszenia. Proszę czekać... Wiadomość wysłana pomyślnie. Sprawdź poprawność formularza. Uzupełnij puste pola formularza.

Siedziba w Lublinie:
ul. Cicha 5/3
20-078 Lublin
tel/fax (81) 442-35-41
tel kom: 502112589, 501070197
email: biuro@radcaprawny-lublin.pl

Oddział w Lubartowie:
ul. Lubelska 53
21-100 Lubartów
tel/fax (81) 442-35-41
tel kom: 501070197
tel kom: 502112589

Copyright © Puciłowski & Zmysłowski 2020
Projekt i wykonanie - Freeline
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki.
zamknij